WeCreativez WhatsApp Support
نیاز به مشاوره دندانپزشکی داریم پیام بدهید
سلام چطور میتوانم کمکتون کنم؟

مراقبت های دندان شیری چیست؟

خرداد ۲۴, ۱۴۰۳ توسط کلینیک240
کشیدن-دندان.png

مراقبت های دندان شیری:

دندان های شیری برای سلامتی و رشد کلی کودک بسیار مهم هستند. آنها نه تنها به جویدن و صحبت کردن کمک می کنند، بلکه فضایی را برای دندان های دائمی که در زیر آنها قرار دارند، نگه می دارند. به همین دلیل، مراقبت از دندان های شیری از همان ابتدا بسیار مهم است.

در اینجا چند نکته برای مراقبت از دندان های شیری کودک شما آورده شده است:

قبل از رویش دندان:

  • لثه های نوزاد خود را تمیز کنید: بعد از هر بار شیر خوردن، لثه های کودک خود را با یک دستمال مرطوب و نرم پاک کنید. این به حذف باکتری ها و جلوگیری از عفونت کمک می کند.

بعد از رویش دندان:

  • مسواک زدن را زود شروع کنید: به محض اینکه اولین دندان کودک شما بیرون آمد، مسواک زدن را شروع کنید. از یک مسواک نرم و کوچک با اندازه سر مناسب برای دهان کودک خود استفاده کنید.
  • دو بار در روز مسواک بزنید: دندان های کودک خود را دو بار در روز، یک بار صبح و یک بار قبل از خواب مسواک بزنید.
  • از خمیر دندان فلوراید استفاده کنید: به محض اینکه کودک شما دو ساله شد، از خمیر دندان فلوراید به اندازه یک نخود استفاده کنید.
  • به طور منظم به دندانپزشک مراجعه کنید: اولین معاینه دندانپزشکی کودک شما باید زمانی که 6 ماهه یا 1 ساله باشد انجام شود. پس از آن، باید هر 6 ماه یکبار برای معاینات و تمیز کردن دندان ها به دندانپزشک مراجعه کنید.

نکات اضافی:

  • به کودک خود غذاهای سالم بدهید: از دادن غذاها و نوشیدنی های قندی به کودک خود خودداری کنید، زیرا می تواند باعث پوسیدگی دندان شود. میوه ها، سبزیجات و غلات کامل را انتخاب کنید.
  • از بطری دادن شیر در شب خودداری کنید: شیر دادن کودک در شب می تواند منجر به پوسیدگی دندان به نام “پوسیدگی بطری” شود. اگر کودک شما در شب شیر می خورد، به او آب بدهید یا او را با فنجان شیر بدهید.
  • از پستانک های آغشته به مواد شیرین خودداری کنید: اگر از پستانک استفاده می کنید، هرگز آن را در عسل، شکر یا آب میوه فرو نکنید.
  • به کودک خود عادت های خوب دهانی را بیاموزید: به کودک خود نشان دهید که چگونه به درستی مسواک بزند و نخ دندان بکشد. با آنها در مورد اهمیت مراقبت از دندان هایشان صحبت کنید.

با رعایت این نکات ساده، می توانید به کودک خود کمک کنید تا دندان های شیری سالمی داشته باشد و از مشکلات دندانی در آینده جلوگیری کنید.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


تماس با دکتر فرنوش پیکانپور

جراح دندانپزشک

کلینیک دندانپزشکی لقمان : اصفهان، سه راه ملک شهر، جنب کلانتری 19


تماس همراه

۰۹۱۲۰۵۶۶۷۰۳روزهای حضور

هماهنگی قبلی با شماره تماسدکتر فرنوش پیکانپور دندانپزشک اصفهان
دنبال کنید

شبکه های اجتماعی ما را

اینستاگرام ، واتساپ و مکان یابی با گوگل مپکلیه حقوق این سایت برای خانم دکتر فرنوش پیکانپور محفوظ می باشد.

لوگو دندانپزشکی